Recenzja eToro – platforma do handlu społecznościowego

Moja (szczera) opinia na temat tej strategii inwestycyjnej

Jestem na eToro już od kilku lat, ale co to właściwie jest? Wyobraź sobie portal społecznościowy, który działa jako broker i jest podobny do Facebooka. Dzielisz się pomysłami, kupujesz, sprzedajesz, kopiujesz i wrzucasz memy.

Czy polecam inwestowanie w eToro?

etoro

Tak, jeśli zamierzasz inwestować w pojedyncze akcje i trochę spekulować (kupuj nisko, sprzedawaj wysoko).

Moja opinia o eToro

 • Chcę podzielić się i skontrastować moje opinie o eToro, ale także udokumentować kryteria, którymi się kieruję, aby uzyskać dobre wyniki.
 • Lub innymi słowy, jak być na plusie pod koniec roku.
 • Nie zaszkodzi omówienie pewnych cech, które mogą nie być dla wszystkich.

Co mi się najbardziej podoba

 • Nigdy nie miałem żadnych problemów z wypłatą zysków.
 • Prowizje spadają wraz z rosnącą liczbą użytkowników. Na przykład, obecnie na akcjach prowizja wynosi tylko 0,09% bez żadnych ukrytych wypłat.
 • Wsparcie w języku angielskim, chociaż jeśli korzystasz z Live Chat, jest on w języku angielskim, ale jest szybki i bardzo skuteczny.
 • Bardzo łatwa w użyciu platforma.
 • Sztuczna inteligencja, którą wykorzystuje eToro (zarejestruj się tutaj z minimum $200) jest moim zdaniem bardzo zaawansowana. Nie widziałem niczego podobnego w innych serwisach społecznościowych, z którymi miałem do czynienia. Pamiętaj, że 67% kont inwestorów traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Co mi się nie podoba

 • Przez cały czas korzystania z platformy eToro mam tylko jedną złą opinię na jej temat: walutą jest dolar amerykański.
 • Oznacza to, że jeśli wysyłam euro na konto, to konwersja jest w rękach eToro i zawsze jest to na ich korzyść.
 • Przy okazji, pobierają $5 za wypłaty. Jeśli więc musisz się wycofać, lepiej żeby była to znaczna kwota. Ponieważ działam tam od dawna, nie martwię się tym zbytnio.

Czy eToro jest najlepszą platformą do handlu społecznościowego?

watchlist etoro

Nie wiem, czy tak jest, ale odkąd zacząłem, jest najpopularniejszy. Na dzień dzisiejszy mają ponad 7 milionów użytkowników, a moim zdaniem eToro będzie rosło jeszcze bardziej.

To prawda, że „”sławny”” nie oznacza „”najlepszy””, ale fakt, że wielu użytkowników korzysta z tej usługi, zawsze dawał mi dobre poczucie co do jej stabilności i tego, że nie zostawi moich pieniędzy „”na ulicy”” bez możliwości ich odzyskania. Do tego wypłaciłem już pieniądze i przyszły do mnie na czas i bez żadnych niespodzianek.

Jak korzystam z eToro

Obejrzałem wideo, gdzie można wyraźnie zobaczyć, jak działa ta platforma handlu społecznego. Polecam czytać dalej, ponieważ wyjaśniam to bardziej szczegółowo i wspominam o kilku ciekawych ciekawostkach.
Ok, wyjaśniłem jak handluję na eToro i całkiem logiczne jest, że podoba mi się to na tyle, by kontynuować z nimi współpracę. Wyjaśniam szczegółowo mój sposób inwestowania na tej platformie. Moim zdaniem, eToro zyskuje zwolenników właśnie dzięki nim.

Jak robiłem to wcześniej?

Kiedyś kopiowałem doświadczonych traderów.
Wszystko, o co musiałem się martwić, to wciśnięcie przycisku „”kopiuj”” i przeznaczenie X kwoty pieniędzy na powielenie tego, co robiła ta osoba.
Po prostu naciskając przycisk „”copy”” i przeznaczając na przykład €1,000, naśladuję to, co robi trader.

Jeśli ta osoba ma na swoim koncie 10 000 € i kupuje akcje Amazon za 1 000 €, oznacza to, że wykorzystuje 10% swojego kapitału na te akcje.
Ponieważ kopiuję je automatycznie, system wykorzysta również 10% środków, które przydzielam temu inwestorowi (100 euro w tym przykładzie), aby wziąć mój proporcjonalny udział w akcjach Amazon.

Mimo, że przyniosło mi to dobry zysk, było to trochę denerwujące być świadomym przez cały czas, że część moich pieniędzy jest w rękach nieznanej osoby, więc postanowiłem sprawdzić, jak pozbyć się tego stresu z mojego systemu.

1# kopiowanie „”CopyPortfolio”” zamiast handlowców

etoro

Jak już wspomniałem na początku, handluję na eToro od ponad dwóch lat i od tego czasu sposób w jaki kopiuję zmienił się. Nie kopiuję już pojedynczych osób.

Ponieważ platforma stale się rozwija, zatrudniają nowych pracowników i stworzyli bardzo fajne Copy Portfolio. Co to jest?

Jest to wybór portfeli różnych aktywów (kryptowaluty, spółki, itp.) o różnych profilach w zależności od ryzyka i zainteresowania „”kopistów”” takich jak ja.

Dzięki Copy Porfolio nie muszę się już martwić o analizę konkretnego użytkownika, czy przyniesie mi zyski w dłuższej perspektywie, czy nie.

Ale przede wszystkim, mam więcej spokoju ducha, jeśli chodzi o inwestowanie długoterminowe. Moim zdaniem to wszystko, czego eToro potrzebowało, aby wspiąć się na szczyt.

Jakieś wątpliwości? Istnieje możliwość wykorzystania $100,000 „”wirtualnych pieniędzy”” do zawierania transakcji typu „”co jeśli””. W ten sposób możesz się trochę pobawić przed wpłaceniem prawdziwych pieniędzy.