Czy trzeba zakładać konto użytkownika, by korzystać z Portalu KNO?
Nie trzeba, ale warto – tylko zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do kursów umieszczonych na platformie Portalu KNO, mogą publikować nim swoje artykuły, prowadzić blogi, umieszczać kursy w repozytorium.
Konto użytkownika można założyć pod tym adresem: kliknij tutaj
Gdzie szukać pomocy w razie kłopotów technicznych?
Zachęcamy do korzystania z naszych Tutoriali obsługi. Jeśli nie znajdą tam Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza umieszczonego pod tym adresem: kliknij tuta
Czy mogę opublikować swój artykuł w Portalu KNO?
Oczywiście, jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu. Zachęcamy do przesyłania swoich tekstów – to doskonały sposób, by upowszechnić swoje dokonania, podzielić się doświadczeniem, przedstawić oryginalne rozwiązania.
Instrukcja przesyłania tekstu artykułu znajduje się pod tym adresem: kliknij tutaj
Redakcja zastrzega sobie prawo do skracania tekstu, nadawania tytułu i śródtytułów oraz korekty językowej.
Do czego służy platforma edukacyjna, umieszczona w Portalu KNO?
Od września 2012 na platformie znajdą się kursy przygotowane w ramach naszego projektu. Docelowo udostępnionych zostanie 150 multimedialnych kursów e–learningowych do wybranych efektów kształcenia. Kursy będą adresowane do uczniów szkół zawodowych oraz do uczestników szkoleń realizowanych przez placówki kształcenia ustawicznego i praktycznego. Poza tym na platformie znajdzie się też 25 multimedialnych kursów e–learningowych dla nauczycieli i innych odbiorców kształcenia na odległość.
Do czego służy repozytorium, umieszczone w Portalu KNO?
W repozytorium znajdują się informacje o kursach umieszczonych na platformie – jest bazą danych, do której użytkownicy mogą również dodawać swoje oceny kursów. Dzięki temu łatwo jest wyszukiwać kursy o interesującej użytkownika tematyce.
Czy mogę umieścić swój kurs na platformie i w repozytorium?
Oczywiście, jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu. Gorąco zachęcamy do przedstawiania swoich rezultatów pracy. Na platformie umieszczamy wersje demonstracyjne kursów – nauczyciele z rozmaitych placówek kształcenia ustawicznego będą mogli w jednym miejscu zapoznać się z osiągnięciami swoich koleżanek i kolegów i nawiązywać z nimi współpracę.
Instrukcja umieszczania kursu w repozytorium znajduje się pod tym adresem: kliknij tutaj
Co muszę zrobić, żeby prowadzić blog w Portalu KNO? Jakiej tematyki może dotyczyć?
Aby prowadzić swój blog w Portalu KNO, musisz być jego zarejestrowanym użytkownikiem. Zalecana tematyka to przede wszystkim kształcenie na odległość, ale też inne zagadnienia związane z szeroko pojętą edukacją. Nie chcemy ograniczać pomysłowości użytkowników, prosimy tylko o przestrzeganie zasad regulaminu Portalu.
Instrukcja zakładania blogu i publikowania notatek znajduje się pod tym adresem: kliknij tutaj
Jak przekazać redakcji Portalu KNO swoje uwagi?
Za pomocą formularza kontaktowego, umieszczonego pod tym adresem: kliknij tutaj